Skip to content

MEKANIK AUTOMJETESH

Mekanik automjetesh

Kursi zhvillohet brenda ambjenteve te DRFPP Nr.1 dhe disa praktika mesimore prane ambjenteve te serviseve private.

Zhvillohet 4 ore 45 min ne dite per 5 dite pune te javes, 30% eshte teori dhe 70% praktike.

Ne total kursi ka kohezgjatje 450 ore ose 112 dite mesimore.

Pagesa eshte 5000 Leke.

Per punekerkuesit te papune FALAS.

Ne kete kurs aftesohesh per mekanik automjetesh dhe fiton aftesite:

a)      Fiton aftesine te perdore atrecaturen, aparatet diagnostikuese, aparatet matese dhe instrumentat mates

b)      Njeh parimin e punes te te gjitha  detaleve, nyjeve dhe agregateve te automjetit

c)       Fiton aftesine per sherbime dhe riparime ne  sistemet: ushqimit, ftohjes, drejtimit, frenimit, amortizimit, ndezjes

d)      Fiton aftesine per sherbime dhe riparime ne motorat me kater kohe benzine dhe nafte

e)      Fiton aftesine per sherbime dhe riparime ne mekanizmin e fuqise (freksion, kuti te nderrimit manual te shpejtesise, transmesion kardanik, transmesion kryesor, diferencial, semiakse, rrota active)

Fiton aftesine per sherbime dhe riparime ne pjeset e elektroautit, bateri,motorino, alternatore (dinamo), sistem ndricimi te brendshem dhe te jashtem, bori dhe celsa fundore

DRFPP1---MEKANIK-AUTOMJETESH

Advertisements
25 Koment
 1. aldo permalink

  pershendetje jam mekanik ne kanada, desha ti degjoj termat ne shqip per kuriozitet, dhe per t’ja bashkangjitur fjalorit tim shqip gjithashtu, nese mund te me coni librat e mekanikes qe perdorni ne linje do te ishte fantastike per mua. ju faleminderit.

 2. ervin xhoxha permalink

  keni ndonje adres facebook-u apo ndonje number kontakti

 3. Elidjon permalink

  Nr i komtakton nuk egziston ju litem na jepni nji numer kontakti

 4. Blerim permalink

  Sa esht muaji o njesh

 5. ermir permalink

  aty punohet me lek me bs pangesen une ty eshte kurs

 6. adrian permalink

  Gjoja eshte falas per te papunet turp

  • Kurset e formimit profesional për punëkërkuesit e papunë, të regjistruar në zyrat e punësimit dhe personat nga grupet nё nevojё janë FALAS.

   • Mozart Uka permalink

    Si mund te ju kontaktoj ju lutem?

 7. Pershendetje jam i interesuar per kete kurs kur fillon ky kurs ne qfar vendi esht a ka mundesi te me lesh nje numer qe te kontaktoj tju pyes

 8. Artur permalink

  pershendetje jam i interesuar per kete kurs dua te di ku mund te adrrsohem dhe cfar duhet per kete kurs ju lutem me jepni pergjigje…..FALEMINDERIT

 9. Eduard novaku permalink

  Miredita Jam i interesuar per kete kurs, per mekanik kur fillon dhe si mund te regjistrohem? Nese ka mundesi me ktheni nje pergjigjje ju faleminderit .

 10. Aleksander Topi permalink

  Ku zhvillohet ky kurs,kur fillon si kurs,a ma kufizim moshe?

 11. Elton permalink

  Mirbrema jam nje djal nga durrsi dua te rregjistroem per kurs per mekanik kam mbaruar 8 vjecare a mundem te rregjistroem . Shum falimderit

 12. Kushtrim permalink

  Une kam mbaruar arsimin e mesem do kisha deshir te kontaktoja me ju rreth kursit nese esht e mundur

 13. lazam permalink

  po per gomisteri a ka kurs

 14. A mund te behen regjistrime tani dhe cfare arsimi duhet te kete kursanti

  • Rregjistrimet jane gjithnje ne vazhdim dhe kur ndertohen grupet ruhet perparesi e dates se rregjistrimit

   • fatos permalink

    po ne durres ne cfar vendi eshte ky kursi naj numer cel ka

 15. Mimoza permalink

  Kur behen regjistrimet ne kursin tuaj dhe cfare arsimi duhet?

 16. Elton Bushati permalink

  Un kam mbaruar shkollen 9 vjecare a mund te regjistrohem

 17. Jam fatmir ademaj nga rrethi i pograedcit krkoj te rregjistroem pran nj kursi per mekanik kam mbaruar gjimnazin kt vit ju lutem me ktheni prgj 0682243924

 18. mund te me dergoni nje numer kontakti? ju faleminderit

 19. Dergova nje kerkes per pranim ne kurs 5min me pare

 20. Denis permalink

  Me pelqen shum ky zanat .kam ber 17 vjet shkoll e per asgje ku mund te kisha bere nje shkoll per mekanik qe ste le kurr pa buke. Ju lutem me njoftoni se me duhet shum ky specializim. Ju faleminderit..

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: