Skip to content

ELEKTROAUT

 

ELEKTROAUT PER AUTOMJETE” 

NIVELI 1:

Bazat e elektricitetit ne automjete

Pajisjet diagnostikuese.

Burimi I ushqimit,bateri

Sistemi I leshimit.

Sistemi I ngarkimit te rrymes Alternative.

Sistremi I ndriçimit.

Aparatet elektrike dhe aksesore.

Sistemi I ndezjes se thjeshte

 

 

NIVELI 2:

Njohuri mbi gjysem percuesit dhe qarqet elektronike ne automjete

Sistemi I ndriçimit dhe lajmerimit te pajisura me rele.

Sistemet e kontrollit te sistemit te ftohjes.

Sistemi I komandimit te pasqyrave dhe sistemi I komandimit te xhamave te  automjetit

Sistemet audio ne automjete

Sistemi I ndezjes,qarqet gjysem elektronike  dhe sistemi pa distributor

 

NIVELI 3:

Sistemet e kontrollit te gazeve.

Sistemet vetdiagnostikuese, kontrollet e kompjuterizuar te motorave .

Njohja e sensoreve Te ndryshem te automjetit

Sistemi i  Injektimi te lendes djegese ne motoret me    benzine

Sistemi i  injektimi I lendes djegese ne motoret  diezel 

Sistemet e sigurise ne automjete.

SPECIALISTE

     Ing.  Majlinda KOVACI

 12- vjet pune ne formimin profesional

DRFPP1-ELEKTROAUT

Advertisements
25 Koment
 1. Dua te mesoj per elektroaut ne automjet

 2. Dua te mesoj per elektroaut

 3. Lupo permalink

  Ju lutem . Jam i interesuar per kursin e elektoaut ? Ju lutem qfare dekumentash me duhen per tu regjistruar,dhe sa muaj zgjat kursi . Dhe ne cilet shtetet njihet qertifikata per Elektoaut ? Flm

 4. anonim permalink

  ckemi po ne fier ka kurs te drfpp per elektroaut

 5. Elio permalink

  Kur fillojne regjistrimet per kete sezon??

 6. Aurel permalink

  Sa kohe zgjat kjo dege dhe a diplomohesh ne fund dhe nese po diploma vetem brenda vendit njihet

 7. idjek permalink

  ne funde a paisesh me ndonje certifikat

 8. Tauland hoxhaj permalink

  Si mund te regjistrohem per kursin?
  Ju lutem

 9. Admir permalink

  perderisa na thoni qe tju kontakojme te numri i telefonit, pse nuk e hapni telefonin?

 10. pershendetje po sa zjat si kurs sa muj.

 11. Aldo permalink

  peshendetje .doja te interesohesha per tu rregjistruar ne nje kurs profesional.si mund te kontaktoj on line me per me shum informacin

 12. nese nuk ke patent ka ndonje disavantazh

  • specialisja e elektroautit permalink

   disavantazhi eshte vetem se ti ndoshta nuk di mire funksionin nga ana e levizjes se mjetiti, por ne merremi me problemet e difekteve dhe riparimeve te tyre

 13. nevi thaci permalink

  Keni numer telefoni Ku mund tju kontaktojm

 14. fatime cahani permalink

  kerkojme nr telefoni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: