Skip to content

KOZMETIKE

KURSI PER PARUKERI

Moduli I pare      2 kredite    ( 20 ore mesimore )

Njohuri te pergjithshme rreth parukerise…..

PERMBAJTJA

Vecorite e profesionit te parukerise.

Njohja e klientit me ambjentin e punes.

Te organizoje punen ne nje sallon.

Te njohe materialet kryesore te punes dhe te dije si ti perdore ato.

Te realizoje me sukses pritshmerite e kerkesave te klientit.

Te mos shperdoroje bazen material.

Moduli I dyte      16 kredite    ( 160 ore mesimore )

Njohuri te pergjithshme per prerje,krefje dhe permanenti I flokeve…..

PERMBAJTJA

Te dije menyren e shampimit te flokut duke e masazhuar dhe duke perdorur kremin perkates te flokeve.

Te dije prerjet baze te flokeve sipas modeleve te ndryshme.

Te dije rregullat e mbrojtjes ne pune si dhe higjenen e vendit te punes.

Te dije ndarjen e flokut ne seksione dhe pergatitja per krehje.

Te dije tharjen e flokut me shkum si dhe te dije te beje krehjen e flokut me  kreherin pekates.

Te dije te shtoje floket (exteisen),perdorimi I  paisjes dhe realizimi I procesit.

Te parapergatisi klientin per berjen e permanentit dhe njohja me solucionin perkates.

Te komunikoje me klientin per lloin e permanentit qe deshiron.

Te dije te vendosi bigudinat sipas llojeve te flokeve.

Te dije te realizoje krehjen sipas deshires se klientit.

Moduli I trete    7 kredite  ( 70 ore mesimore )

Njohuri te pergjithshme per ngjyrosjen dhe c”gjyrosjen e flokeve….

PERMBAJTJA

Te dije llojet kryesore te bojerave dhe katalloget perkates.

Te dije veglat dhe materialet qe duhet te perdoren per ngjyrosje.

Te dije te aplikoje ngjyrat sipas menyrave perkatese.

Te dije kohezgjatjen e perdorimit te bojes per cdo aplikim.

Te dije c”gjyrimin e flokeve.

Te dije veglat dhe paisjet qe duhet te perdore per c”gjyrim.

Te dije te perzieje bojrat dhe blixhin me oksikremin perkates.

Moduli I katert    3.5 kredite   (35 ore mesimore )

Njohuri te pergjithshme per trukimin e lehte dhe stilimin e flokeve….

PERMBAJTJA

Te bashkebisedoje me klientin per trukimin qe ai  deshiron.

Te dije mjetet e nevojshme per trukim.

Te percaktoje lloin e flokut per te ditur nese pershtatet me modelin qe deshiron.

Aplikimi I produkteve te ndryshme per pergatitjen e modelit.

Moduli I peste     2 kredite   (20 ore mesimore )

Organizimi I punes dhe ngritja e nje biznesi….

PERMBAJTJA

Komunikimi,eshte nji menyre efikase per te ofruar sherbim te kenaqshem.

Parukieri duhet te jete njohes I gjuhes se huaj.

Permbushja e kerkesave te sherbimit qe do te kryeje klienti I huaj.

Monitorimi ne kompleks I klienteve te sallonit.

Organizimi I seminareve,demostrimeve,sfilatave te ndryshme si dhe njohja me te rejat e shkences.

Studimi paraprak I vendit per te ngritur biznesin.

Perllogaritja e bazes material,kostoja dhe fitimi ne nje biznes te tille.

DRFPP1---PARUKERI

Advertisements
6 Koment
 1. Anisa hykollari permalink

  Isha e interesuar per kurs parukerie

 2. Me fal per anglisht dhe per parukeri Isha i interesuar dhe nese sjell nje vertetim qe jam pa pune e perfitoj falas

 3. Shkelqim Sina permalink

  Ju lutem kurse I parukerise a perfshin njohuri edhe per berber ? Ose keni kurs te vecante per beber?

 4. Marcela permalink

  Dua informacion kur fillon kursi dhe oraret

 5. Sokol Dara permalink

  A behet falas kursi per parukier per punekerkuesit e regjistruar,invalidet etj?

 6. xeni permalink

  35000 ne muaj esht apo per gjith sezonin

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: