Skip to content

PANELE DIELLORE

 

MODULET E TRAJNIMIT NE KURSIN E PANELEVE DIELLORE

MODULI  I

Njohuri te pergjithshme mbi panelet diellore , per prodhimin e ujit te ngrohte .

Ne kete modul  jepen njohurite baze mbi burimin e energjise qe shfrytezohet per ngrohjen e ujit , vecorite e saj dhe menyrat teknike per perdorimin e saj , pra flasim per energjine diellore .

MODULI  I  II

Njohuri mbi sistemin dhe instalimin e paneleve diellore per ngrohjen e ujit .

Ne kete modul jepet perberja e panelit diellor , ndertimi i pjeseve perberese te tij , materialet qe perdoren , menyrat e vendosjes dhe lidhjes se panelit diellor , mbushja e tij dhe permiresimi i teknologjise se prodhimit dhe shfrytezimit te tij .

MODULI  I  III

Njohuri per difektet dhe riparimet e mundshme te panelit diellor .

Ne kete modul jepen menyrat baze te evidentimit dhe riparimit te difekteve te ndryshme qe paraqiten gjate punes se panelit diellor per ngrohje uji .

DRFPP1---PANELE-DIELLORE

Bashkepunimi me biznesin nje hallke e rendesishme qe rrit cilesine e formimit dhe krijon shanse reale per punesim te pjesemarresve ne trajnimet e Formimit Profesional.

Advertisements
2 Koment
 1. granit permalink

  Esht nje mundse e mie me duket per ne por nuk di si te kontaktoj me juve

  • Pershendetje! Per informacion me te detajuar luteni te dergoni email tek drfpp1.kordinatori@gmail.com ose kontaktoni ne:
   Telefon: 04 222 8427, Celular: 068 4699978
   Ose mund te kaloni nga Qendra nga e Hena deri te Premte,
   8:00 – 16:00
   Ju Falenderojme

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: