Skip to content

SEKRETARI

PROGRAMI I TRAJNIMIT PER KURSIN E SEKRETARISE

KOHEZGJATJA E KURSIT: 200 ORE MESIMORE, 20 KREDITE

Administrim zyre, (koha, dokumentacioni dhe ambjentet).

Ndërtimi i strukturës së një ndërmarrjeje. Varësitë dhe hierarkia organizative.

Veçoritë e punës në një zyrë.

Kodi i etikës, sjellja në përshtatje me ambjentin e punës.

Aparaturat që përdoren sot në zyra dhe kancelaritë e nevojshme.

Kompjuteri.

Telefoni, (mënyrat e të përgjigjurit).

Fotokopja.

Raftet dhe dosjet.

Kancelaritë e tavolinës.

Shtypje me dhjetë gishta në tastjerë. (Programi Typing)

Programet Word, Excel dhe Internet në fungsion të sekretarisë.

Korespondenca dhe dokumentet e ndryshme:

Letra zyrtare me pjesët e nevojshme.

Vertetime.

Protokolli.

Proces-verbali, mënyrat e mbajtjes së tij.

Sistemimi dhe arshivimi në skedarë.

Organizimi i takimeve dhe i mbledhjeve. Llojet e ndryshme të tyre.

Praktikat e grupeve te Formimit Profesional “Sekretari” (Administrim Zyre) pranë zyrave të

Drejtorisë Rajonale të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Tiranë

Advertisements
4 Koment
  1. Niko permalink

    Jam i interesuar per kurs mobilerie me kontaktoni ju lutem 0692564461

  2. ornela permalink

    Me tregoni mbi vendndodhjen tuaj ju lutem .

  3. kur mund te regjistrohemi per vitin 2015?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: