Skip to content

OPERATOR TURISTIK

KURSI PROFESIONAL “OPERATOR TURISTIK”

KOHËZGJATJA: 3 MUAJ, 300 ORË MËSIMORE

PAGESA: 4000 LEKË / FALAS për punëkërkuesit e papunë, të regjistruar në zyrat e punësimit dhe personat nga grupet nё nevojё

NJOHURITË QË MERREN:

 1. Njohje me punën bazë të një operatori turistik
 2. Kush jemi dhe çfarë ofrojmë
 3. Pse duam që vendi ynë të njihet dhe vizitohet më gjërë
 4. Si duhet të bëhet lidhja me turistët
 5. Ndihma nga palët e treta dhe partnerët potencialë turistikë dhe operatorët e mëdhenj në zonë
 6. Banesa jone dhe resurset që ato mundësojnë
 7. Etnokultura e banesës, akomodimi dhe kushtet e jetesës
 8. Kuzhina, kultura e gatimit në funksion të interesave dhe kuriozitetit të vizitorit
 9. Njohja dhe informacioni historik, kulturor, gjeografik, arkeologjik dhe fetar
 10. Kulturë higjenike dhe trajnim për parandalimin e aksidenteve, sëmundjeve akute dhe dhënia e ndihmës së parë mjeksore
 11. Sigurimi i konfortit të qetësisë, sigurisë fizike e materiale të vizitorëve, si në banesë ashtu edhe gjatë ditëve dhe guidave
 12. Takimet, pritjet dhe përcjelljet e turistëve..

 

Nje falenderim per Agjensine Turistike “Sky Tour”

per bashkepunimin me grupet e Formimeve Profesionale “Operatore Turistike” te DRFPP1

Vizitë në Muzeun Kombëtar

32 31

Advertisements
4 Koment
 1. Dritan permalink

  Prsh,doja te di cfare dokumentash duhet per regjistrim per kursin e guide turistike dhe se cfare orari ka?Ju flm

 2. Primtus permalink

  Peshendetje,

  Kam mundesi te zhvilloj nje aktivitet trousitik dhe po kerkoj mundesine e nje kualifikimi profesional per te hapur nje agjensi operatori turistik.
  Pyetja eshte, çertificata e leshuar nga DRFPP-je a te jep mundesine te hapesh kete biznes ?

  Ju faleminderit,

  Vito.

 3. Primtus permalink

  Kursi fillon me 14 netor 2017.

 4. Armando permalink

  Pershendetje!
  Ju lutem mund te me informoni. Kur fillon kursi Operator turistik?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: